Konečně máme (EF)DRIVE!

Datum: 13. Januar 2021

Studium na vysoké škole je fajn. Pokud ale chcete sehnat dobrou brigádu a následně práci, je ve většině případů vyžadována praxe, která je prostě nepostradatelná pro každého studenta a absolventa. I proto se rozhodlo ŘSD začít spolupracovat přímo se studenty, nabídnout jim cenné zkušenosti, pozvat je do terénu a pro případné zájemce se dokonce najde i brigáda či rovnou pracovní místo. V ŘSD jde totiž pracovat a zároveň i studovat.

 

„Spolupráce přímo se studenty je pro nás klíčová. Rádi bychom jim během jejich studia představili náš obor a připravili je tak na jejich budoucí profesní dráhu, kterou můžou odstartovat rovnou u nás, a to už i během studia,“ sdělila PhDr. Irena Jelínková Havránková, vedoucí Oddělení náboru a vzdělávání ŘSD.

 

Jedním z významných partnerů ŘSD se v letošním roce stal studentský klub EFDRIVE, který působí při Fakultě dopravní ČVUT. Společně s klubem plánuje ŘSD celou řadu aktivit. Jednou z nich bude i online seminář o „mostařině“ určený pro studenty dopravní fakulty.

 

„Jsme velmi rádi, že rok 2021 můžeme začít spoluprací s tak významnou společností, jako je ŘSD. V lednu nás čekají další jednání se zástupci ŘSD a podle aktuální epidemické situace začneme plánovat společné akce. Je na co se těšit,“ uvedl předseda klubu EFDRIVE Tomáš Dzuruš.